Sajtóközlemény – A Római Katolikus Templom felújítása Tiszacsegén

A terveknek megfelelően halad a tiszacsegei római katolikus templom tetőcseréje, belső felújítása és udvar rendezése.

Az egyeki Római Katolikus Egyházközség 2011. november 14-én támogatási kérelmet nyújtott be a tiszacsegei római katolikus templom felújítása tárgyában a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Vidékfejlesztési Igazgatóságához.

A Vidékfejlesztési Igazgatóság a megyei MVH Kirendeltség által 2012 július 17-én arról tájékoztatott bennünket, hogy kérelmünket befogadták és támogatják.
A támogatás összege nettó 12 574 643 Ft, mely 15 millió bruttó keretet biztosít.
Az összeget a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák Leader fejezetének végrehajtásához az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap biztosítja és Magyarország támogatja.
A kivitelezési munkákat Kökény és Társa Építőipari és Szolgáltató Kft( Tiszaszőlős), valamint Ráncsik Zsolt egyéni vállalkozó (Budapest) végzi.
A munkálatok elvégzését kivitelezők 2012 augusztus 28-án elkezdték. Az I. ütem feladatait 2012 szeptember 20-án befejezték. Megtörtént az első számlák kifizetése.
Ebben a szakaszban elvégezték a belső festést, a díszítőfestés nagy részét, befejezték a tető héjazatcseréjét, a belső ácsmunkákat.
A második ütemben történik meg a restaurálás és festés befejezése, az udvar, zöldfelület rendezése.
A befejezés várható határideje 2012 november 15.
Műszaki átadás-átvétel tervezett időpontja 2012 november 19. (hétfő) 10 óra.

A templom ünnepélyes átadása és megszentelése várhatóan december első felében lesz.

A Római Katolikus Egyházközség Egyek, mint egyházi jogi személyiség neve megváltozott.
Új neve: Szent József Plébánia Egyek