Nyári oratórium Egyeken

Papp László plébánosunk számára ez volt az utolsó nyári oratórium egyeki gyerekekkel!

A plébánosi költözés teendőinek sokaságában is megszervezésre került Egyeken egy 3 napos napközis hittantábor.

Közösségépítő, fejlesztő játékokon keresztül ismerkedhettünk egymással, nyugodhattunk meg a hétköznapok pörgésében. Istennel együtt tölthettük jókedvű örömmel az időnket.

Gyalogos zarándoklaton is részt vettünk, keresztutat jártunk Egyek néhány keresztjéhez, imádsággal megállva azok tövében. A tempolmunk rejtekeit is felfedezhettük, egy izgalmas toronylátogatással.

Harmadik napon a plébánia kertjében termett, idén aratott levendula virágokból kézműves foglalkozás keretén belül szebbnél szebb termékeket, illatgolyókat, illatzsákokat, illetve illatkalapokat készítettünk, mert „Krisztus jó illata vagyunk” (2Korinthus 2:15)

Minden napunk tevékenységét átszőtte az őrangyalos játékunk, ahol a gyerekek és felnőttek egyaránt tanulhatták az egymásra figyelés változatos módjait, és fejleszthettük annak mélységét, növelhettük a szeretetet.

Az oratóriumot az Irgalmasság Rózsafüzérének közös énekes imádságával zártuk. Istennek legyen hála!

Köszönjük, hogy ezt a pár napot együtt tölthettük!

Imádkozzunk egymásért!

Pappné Fekete Mónika