Fekete Nándor gesztelyi orgonaművész

Fekete Nándor gesztelyi orgonaművész adott könnyed, meghitt, romantikus hangversenyt az egyeki római katolikus templomban november 13-án, szombaton. Akik eljöttek, valóban úgy érezhették, ahogyan a plakáton olvashatták:”töltsön egy felejthetetlen estét szerettei és világhírű klasszikus művek társaságában.” A hangversenyen J. S. Bach: d-moll Toccata és Fúga, D-dúr Szvit/Air/,T. Albinoni: Adagio, F. Schubert: Ave Maria, F. Mendelssohn, C. Fanck művei szereztek örömet a hallgatóságnak. Az élő hangversenynek sajátos varázsa van. Fekete Nándor koncertjének érdekessége, hogy nem csak a hangzás, de a vizuális hatás is segít a művek befogadásában,hiszen a közönség láthatja a koncert közben, sőt saját maga konferálja fel az elhangzó darabokat. “Mint ahogy a bakelit lemezhez hozzátartozik a sercegés, úgy az élő zene megszületéséhez a különleges atmoszféra” – vallja Fekete Nándor orgonaművész, aki koncertjeinél felhasználja a legmodernebb technikát, de mégis ragaszkodik a hagyományokhoz.

A művész 2007-ben végzett a Debreceni Egyetem zeneművészeti karán, kiváló minősítéssel. Minden bizonnyal fiatal kora is szerepet játszik abban, hogy a technika vívmányaitól nem idegenkedik, a Viscont cég által készített digitális orgonával járja az országot.”Tulajdonképpen minden hétvégém hangversenyezéssel telik. A kamarazene mindig is közel állt hozzám, de nem találtam olyan ambiciózus társakat, akikkel össze tudtam volna állni. Ezért önállóan vágtam neki. A templomokat felmérve kiderült, hogy többségükben nincs hangversenyre alkalmas orgona, azért vásároltam egy professzionális, digitális berendezést”– magyarázta a művész, aki nagyon lelkesedik a digitális orgonáért.