Fehér ruhások vacsorája

A világhíres fehér vacsora végleges 2. helyszíne Egyeken is az utolsó pillanatban derült ki. Idén, – az időjárásból eredendően,- bel téren került megrendezésre a hagyományőrző Le Diner en Blanc, mely alkalomból egy különleges épület, az egyeki Római Katolikus Templom adott helyet a hangulatos étkezésnek. Családok, baráti társaságok, kisebb-nagyobb közösségek, több mint százan érkeztek fehér ruhában, és így foglalták el helyüket a padsorok közt megterített, fehér abroszos asztalok mellett. Kicsik és nagyok többnyire a saját maguk által készített vacsorát fogyasztották el, de egymást is boldogan kínálták étkeikből. A gyerekek játékos kedve (buborékfújás, kőre rajzolás, keresős játék, torna…) ki-kihívta a felnőtteket a szabadba, ahol szívecskékre írt kedvesen elvégzendő feladatok biztatták a jelenlévőket a közvetlenebb találkozásra. pl. Szólíts meg valakit, akivel nagyon régen beszéltél! Ölelj meg valakit! Nevess ma egy jót! Ezzel hozzásegítve, és a szeretetteljes vendégek természetéből áradóan szép beszélgetés kerekedett ki a vacsora alatt. A rövidebb időre érkező látogatók is örömteli érzést csaltak a lelkünkbe. Közös énekléssel pedig próbáltuk felszínre hozni, hogy, „A zene az kell…”, és, hogy a sok különböző szív összhangban dobogva csak szépet alkothat. Születésnap megünneplésére is egyedi alkalom nyílt. Az est folyamán fehér tárgyakkal berendezett kicsi műteremben, illetve a minket körülvevő exkluzív környezetben fotósunk szívesen örökítette meg a tiszta, fehér pillanatokat. E, rövid beszámolómhoz kislányom a titkos naplójából ajánlotta fel írása egy részét: „2019. 07.27. szombat Ez a nap is csodálatos volt, mert ma volt a Fehér Vacsora…”

Pappé Fekete Mónika – Papp Janka

Fotó: Király Anna, Papp Ágoston