Egyházmegyei Ministráns Találkozó – 2019

Krisztus katonái…” Egyházmegyei Ministráns Találkozó – 2019
Szent Imre Gimnázium, 2018. április 27.

A 2019 évben megrendezett ministránstalálkozó helyszínéül a nyíregyházi Szent Imre Gimnázium szolgált. Számomra első alkalom volt, hogy szerte az egyházmegyéből egybegyűlt ministránsokkal és kísérőikkel részt vegyek egy egész napos programon. Örömömre szolgált, hogy a szervezésben oroszlánrészt vállalt egri kispapok között ismerős arcokra találtam. Külön öröm volt számomra, hogy Palánki Ferenc egyházmegyénk püspöke is kitüntette a rendezvényt szerető jelenlétével. Jó volt megtapasztalni azt a figyelmes, kedves felénk fordulást, amit a papság, püspök atyával együtt közvetített felénk. Nemcsak szavaikban, hanem egész magatartásukban a hála tükröződött. A programok között az első, a közös szentmise volt, amit példás asszisztenciával, teljes pompával püspök atya celebrált. A zenei kíséretet a budapesti Shalom közösség önkéntes fiataljai adták. Később pedig énekes-táncos programot tartottak a délelőtt folyamán. A programok zökkenőmentesen zajlottak, köszönhetően a kispapok alapos felkészülésének. Ötletes volt, hogy a karszalagokat, úgy osztották el, hogy véletlenszerű csoportok jöjjenek létre, így segítve a különböző helyekről érkező ministránsok ismerkedését. A vetélkedők során elméleti kvízek és ügyességi játékok váltották egymást. Úgy éreztem felnőttként egy kicsit újra gyerek lehettem. Jó volt megtapasztalni, hogy ministránsként egy nagyobb közösség része is vagyok. Jó volt beszélgetni a többiekkel, akik hasonló értékrend szerint próbálják alakítani életüket. Mindent összevetve tehát egy remek napon vehettem részt, és bízom benne, hogy legközelebb egy népesebb csoport keretében veszünk majd részt a találkozón.

Bencsik Dániel
egyházközségi ministráns referens

Fotó: Papp Ágoston