Bibliaórák Egyeken

Azt mondják a jó pap holtig tanul. Annyit tennék hozzá e bölcsességhez, hogy véleményem szerint egy jó pap hívei ugyanezt kell, tegyék. Több mint egy éve abban az örömben van szerencsém részesedni, hogy a szentírás olvasását egy kedves közösségben, okos vezetéssel művelhetem. Hihetetlen, hogy mennyire nagy szüksége van az embereknek a tanításra, vezetőre a jóban való előre haladás útján. Megható és megkapó, ahogy kéthetente „készülünk” az órára és „isszuk” plébánosunk szavait. Laci atya magyaráz, tanít, értelmez, rávilágít, mesél, megértet és meghallgat. Teszi ezt hitelesen és hittel. Bizonyos vagyok benne, hogy a nevelő ereje legalább akkora ezeknek az összejöveteleknek, hiszen ez egyben találkozási alkalom is mindig Jézussal, az élő Isten fiával. Én úgy érzem, hogy egy kicsit mindig jobbak is leszünk általa. Remélem, hogy mind többen élnek ezzel a lehetőséggel. Divat manapság mindenféle különórára járni drága pénzekért. Ajánlom katolikus testvéreim figyelmébe a bibliaórát nem utolsó sorban azért, mert ajándékba kapjuk.

Farkas Éva hitoktató-pedagógus

Mit adott nekem a felnőtt hitoktatás?

2010. nyarán új plébánost kapott egyházközségünk Papp László atya személyében. Fiatal korához méltó lendülettel fogott munkához, hogy rendet rakjon mindenhol, főleg a lelkekben. Ősszel már elindította többek között a felnőtt hitoktatást is. érdeklődéssel és várakozással telve kezdtem járni az órákra. Éreztem én már előtte, hogy nem elég csak olvasni a Bibliát, akár rendszeresen is, mert kellő magyarázat, vagy tanulás nélkül nem mindig értem a lényeget. László atya segítségével ez most megoldódott. Szent Lukács evangéliumát kezdtük el tanulmányozni. Egy-egy rész olvasásával, elmélkedéssel és átbeszélgetéssel. Most jöttem rá, hogy egy szónak vagy mondatnak milyen nagy jelentősége van, amit eddig nem tudtam, vagy nem jól értelmeztem. Sokszor kérdéseket is kapunk, és nem baj, ha nem tudjuk rá a helyes választ, László atya türelmes szeretettel megmagyarázza. Amióta járok hitoktatásra, sokkal jobban értem az Evangéliumon keresztül Isten hozzánk küldött üzenetét. Most már nem csak Istent kereső ember vagyok, hanem nagyon sokszor érzem, hogy rá is leltem akár egy igaz jó barátban, vagy egy önzetlen segítőben. Már elviselhetőbb a magány és a teher is könnyebb. Továbbra is szívesen fogok eljárni a Biblia órákra. Örülnék, ha többen jönnének közénk, szeretettel fogadnánk mindenkit!

Tóth Antalné, Erzsike néni