Az odaadás útján – Betegek világnapja Egyeken

Ferenc pápa körlevelét olvastuk vasárnap, melyet a Betegek XXVI. világnapjára írt. Az Egyeki Szent József Plébániatemplomban, Tiszacsegén és Újszentmargitán is a betegek szentségének közösségi kiszolgáltatása történt azok számára, akik az idős kor vagy a betegség keresztjét hordozzák.

„A kereszt kimondhatatlan fájdalma keresztüldöfi Mária lelkét (vö. Lk 2,35), de nem teszi bénulttá. Éppen ellenkezőleg, mint az Úr édesanyja az odaadás új útjára lép.” – üzente a pápa. Az odaadás szép példáját tapasztalhattuk meg a vasárnapi szentmisén, amikor a Karitász csoport önkéntesei mindent megtettek, hogy minél több beteg juthasson el a vasárnapi szentmisére, végezhesse ez szentgyónását és részesülhessen a betegek kenetében.  Krisztus, a lélek és a test orvosa azért alapította ezt a két szentséget, mert az az új élet, amelyet a keresztény beavatás szentségeiben nekünk ajándékoz, elgyöngülhet, sőt meg is halhat a bűn miatt. Ezért Krisztus azt akarta, hogy az Egyház e két szentség által folytassa az Ő gyógyító és üdvözítő művét.  Ennek a szentségnek a hatásait és lényegét a következő szavak világítják meg: “A hitből fakadó ima megszabadítja a beteget, az Úr könnyebbséget ad neki, és ha bűnökben van, bűnbocsánatot nyer. (Jak 5,15).

Huszonhét testvérünk kapott megerősítést e szentség vétele által. „János, mint olyan tanítvány, aki mindenben osztozott Jézussal, tudja, hogy a Mester minden embert el akar vezetni az Atyával való találkozásra. Tanúságot tud róla tenni, hogy Jézus sok olyan emberrel találkozott, akik betegek voltak lelkükben, mert szívük gőggel volt telve (vö. Jn 8,31-39) és olyanokkal, akik testükben voltak betegek (vö. Jn 5,6).” – fogalmazta meg Ferenc pápa az Egyház missziós küldetését.

Mi, az egyeki plébánia tagjai, akik 2018-ban jubileumi évünket éljük, szeretnénk minél több embertársunkat közelebb vezetni az üdvösséghez. Nem véletlenül választottuk plébániánk kétszázötven éves történetét bemutató könyvünk címéül Bosco Szent János gondolatát: Lelkeket keressetek.

A Betegek Világnapján több olyan beteg testvérünket sikerült elhozni a templomba, akik egyébként állapotuk miatt akadályozva vannak. Igazi ünnep, találkozás, lélek-keresés és megtalálás volt ez a vasárnap.

PlebaniaTeam